Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Aktualności

Sanockość słowem malowana - konkurs recytatorski

12-03-2010

 

W dniach 10 i 11 marca 2010 r., wśród nastrojowych obrazów, w Galerii "De" Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku, odbyła się VIII już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Czerpiąc ze źródła" organizowanego przez panią Grażynę Bartkowską z Gimnazjun nr 1 i dr Jolantę Mazur - Fedak z PWSZ w Sanoku.
W tym roku Koncert Laureatów został połączony z wykładem otwartym dr Renaty Gadamskiej - Serafin pt. Rozum i wiara w twórczości Adama Mickiewicza będący częścią promocji Zakładu Języka Polskiego PWSZ w Sanoku.
Impreza zgromadziła liczną grupę młodzieży i ich wychowawców z sanockich szkół średnich, gimnazjów z Sanoka, i powiatu sanockiego.
 
W tym roku Koncert Laureatów został połączony z wykładem otwartym dr Renaty Gadamskiej - Serafin pt. Rozum i wiara w twórczości Adama Mickiewicza będący częścią promocji Zakładu Języka Polskiego PWSZ w Sanoku.
Impreza zgromadziła liczną grupę młodzieży i ich wychowawców z sanockich szkół średnich, gimnazjów z Sanoka, i powiatu sanockiego.
 
   Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych- gimnazja i szkoły średnie. Ogółem wpłynęło 48 zgłoszeń, w konkursowych zmaganiach wzięło udział 37 uczniów reprezentujących następujące szkoły: sanockie gimnazja nr 1,2,4, Gimnazjum nr 2 w Zagórzu, Gimnazjum w Niebieszczanach i Strachocinie, I i II LO, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3, Młodzieżowy Dom Kulturyw Sanoku.
Komisja obradowała w następującym składzie:
p.  Janina Lewandowska - przewodnicząca
 p. Maria Wolan
p. Małgorzata Sienkiewicz- Woskowicz
a werdykt przedstawia się następująco:
W kategorii gimnazja
wyróżnienia II stopnia otrzymali:
 
Agnieszka Indyk – Gimnazjum w Strachocinie, nauczycielka p. Urszula Kucharska – za interpretację wiersza Marii Czerkawskiej „Uśmiech”
Karolina Zając- Gimnazjum nr 4 w Sanoku, nauczycielka p. Barbara Glinianowicz-  za interpretację wiersza Kalmana Segala „Rok 1946”
Maciej Borczyk- Gimnazjum nr 2 w Sanoku, nauczycielka p. Dorota Chrobak- za interpretację wiersza Janusza Szubera „Epilog”
Jakub Zubel-  Gimnazjum w Strachocinie, nauczycielka p. Urszula Kucharska- za interpretację wiersza Janusza Szubera „Azyl na niepogodę”
Martyna Oryszak-Gimnazjum nr 1 w Sanoku, nauczycielka p. Halina Pelczarska- za interpretację wiersza Marii Czerkawskiej „Krata”
wyróżnienia I stopnia otrzymali:
Ewelina Jakima-  Gimnazjum w Strachocinie, nauczycielka p. Sylwia Staruchowicz- za interpretację prozy Mariana Pankowskiego „Matuga idzie”
Piotr Czubek-  Gimnazjum w Niebieszczanach, nauczycielka p. Danuta Pęcherek- za interpretację „Wiersza osobistego” Janusza Szubera
Faustyna Klecha-  Gimnazjum w Niebieszczanach, nauczycielka p. Danuta Pęcherek- za interpretacje wierszaJanusza Szubera „Tyrawa Wołoska”
Amelia Piegdoń-  Gimnazjum w Strachocinie, nauczycielka p. Urszula Kucharska- za interpretację wiersza Marii Czerkawskiej „Otom szczęśliwa”
 
III miejsce- Weronika Pawłowicz- Gimnazjum nr 1 w Sanoku, nauczycielka p. Magdalena Wolan
II miejsce- Aleksandra Kmiotek- Gimnazjum nr 1 w Sanoku, nauczycielka p. Magdalena Wolan
I miejsce- Kamila Winnicka- Gimnazjum nr 4 w Sanoku, nauczyciel p. Jan Glinianowicz
 
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne
wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Szałajko-  I LO, nauczycielka p. Tatiana Bartkowska
Ewelina Skoczułek-  Zespół Szkół nr 1, nauczycielka p. Kinga Rogóz
Dorota Śmiertka- Zespół Szkół nr 1, nauczycielka p. Zofia Liput
Magdalena Kocaj- I LO, nauczycielka p. Anna Rychlicka
Katarzyna Gazdowicz – II LO, nauczycielka p. Zofia Rokita
 
III miejsce- Paulina Biedka- I LO, nauczycielka p. Tatiana Bartkowska
II miejsce- Justyna Filipowicz- II LO, nauczycielka p. Kamila Mackiewicz- Rossmanith
I miejsce ex eqo:
Greta Lipelt- I LO, nauczycielka p. Krystyna Wojtowicz
Paweł Bondaruk- I LO, nauczycielka p. Krystyna Wojtowicz
 
Poza oficjalnymi nagrodami uczestnicy otrzymali wyróżnienia od organizatorów z ramienia PWSZ, nagrody publiczności i nauczycieli.
Organizatorzy i Jury zgodnie stwierdzili, że tegoroczna edycja należała do bardzo udanych. Poziom recytacji był wysoki a repertuar urozmaicony i zgodny z tegoroczną formułą konkursu, która ukierunkowała poszukiwania tekstów na „język regionu” jego „tutejszość”, kolokwializmy podkarpackie, galicyzmy, przedwojenne wpływy rusińskie i żydowskie. Honorowy patron konkursu nie mógł przybyć ze względów zdrowotnych lecz laureaci udali się do Janusza Szubera z wiązanką wiosennych kwiatów.
Organizatorki wyraziły wdzięczność Burmistrzowi Wojciechowi Blecharczykowi i Państwu Rektorom PWSZ w Sanoku za wsparcie idei konkursu i ufundowanie nagród. Tegoroczny Koncert Laureatów był prawdziwą ucztą duchową i obcowaniem ze słowem poetyckim.
 
 JMF
 
 
 
 
 
wstecz
Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok