Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie stołowym

19-05-2010

15 maja 2010 r. odbyły się w Rzeszowie Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie stołowym. Drużyna Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Sanok w składzie: Piotr Dobosz, Mateusz Tabiś i Dawid Witka zajęła 5 miejsce (na 9 startujących) co ciekawe wyprzedzając tym samym m.in. drużynę PWSZ Krosno, której klub jest w tym momencie na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej tegorocznych rozgrywek studenckich.

W klasyfikacji indywidualnej na 21 zawodników Dawid Witka zajął 9 miejsce, Piotr Dobosz 13-te, a Mateusz Tabiś 14-te. Konkurencja była bardzo duża, gdyż np. drużyna Politechniki Rzeszowskiej jest znana z tego, że w jej składzie grają zawodnicy polskiej ekstraklasy tenisa stołowego.

Rzeszowskie zawody odbywały się także w kategorii kobiet. Władze sanockiego klubu pragną serdecznie zaprosić wszystkie studentki do zapisów do klubu. Może w przyszłym roku wzorem innych uczelni uda się wystawić do rozgrywek także kobiecy zespół.

Pełna lista drużyn (alfabetycznie):
  • Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu,
  • Politechnika Rzeszowska ,
  • PWSZ Tarnobrzeg,
  • PWSZ Jarosław,
  • PWSZ Krosno,
  • PWSZ Sanok,
  • Uniwersytet Rzeszowski,
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,
  • Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Tarnobrzegu.