KOMUNIKAT nr 16/2010 Uczelnianej Komisji Wyborczej

Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ im. Jana
Grodka w Sanoku
nr 16 /2010

Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 11 października 2010 r. nr 16/X/2010 informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) czynne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.
Bierne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim, którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego tj. 65 lat, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.
            W publicznych uczelniach zawodowych czynne i bierne prawo wyborcze przysługuje także nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni jako dodatkowym miejscu pracy.

Wiceprzewodniczący  UKW dr Magdalena Konieczny