Spotkanie organizacyjne Pełnomocnika rektora ds. studentów niepełnosprawnych

10-11-2010

5 listopada 2010 roku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne Pełnomocnika rektora ds. studentów niepełnosprawnych ze studentami PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności.  Na spotkaniu studenci zostali poinformowani o możliwościach, które daje im studiowanie w uczelni, a więc:
-  indywidualne podejście do każdego problemu i pomoc w jego rozwiązaniu,
- dodatkowe kursy języków obcych, informatycznych i innych,
- wypożyczenie sprzętu komputerowego (laptopów, drukarek).
W ramach rehabilitacji leczniczych studenci zdeklarowali się uczestniczyć w zajęciach na basenie w  Sanoku lub w Brzozowie, w zajęciach na siłowni i na kursach tańca. Ponadto studenci z orzeczeniem otrzymują pomoc materialną w formie stypendium specjalnego dla studentów niepełnosprawnych, refundację kosztów dojazdu na zajęcia dydaktyczne, mają też możliwość nieodpłatnego kopiowania  materiałów dydaktycznych.
Na spotkaniu zostały omówione plany działań na rok akademicki 2010/ 2011 związane z potrzebami studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności: szkolenia prowadzone przez przedstawicieli ZUS, Urzędu Pracy, turnus szkoleniowo-rehabilitacyjny itp.