Konferencja "Bieszczady. Natura i kultura"

17-12-2010

W dniach 3-5 grudnia 2010 odbyła się interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja "Bieszczady. Natura i kultura", zorganizowana przez Instytut Humanistyczno-Artystyczny oraz Instytut Rolnictwa PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.
Konferencja skupiła pracowników naukowych z różnych ośrodków w kraju ( w tym UR w Krakowie, UP w Krakowie, PAN, UAM, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, PWSW w Przemyślu, PWSZ w Sanoku) oraz pracowników naukowych BPN. Tematyka referatów dotyczyła zagadnień  m. in. z zakresu nauk rolniczych, przyrodniczych, turystyki, historii sztuki, literaturoznawstwa, językoznawstwa, kulturoznawstwa, prawa.
Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii przyrodniczej dr Marian Szewczyka i Michała Szewczyka pt. Kwiaty i zwierzęta Bieszczadów".
Uczestnicy zwiedzili Muzeum Historyczne w Sanoku, wysłuchali też koncertu Kapeli Ludowej PWSZ w Sanoku.
Ostatniego dnia konferencji, przy pięknej, zimowej pogodzie, odbyła się wycieczka do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Muzeum Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych.