Turnus rehabilitacyjno-szkoleniowy studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności

25-02-2011

Studenci z orzeczeniem o niepełnosprawności PWSZ im. J. Grodka w Sanoku podczas  ferii akademickich w dniach 14-17 lutego 2011 r. uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjno-szkoleniowym w Uzdrowisku Iwonicz Zdrój.
W nowocześnie wyposażonym Zakładzie Przyrodoleczniczym uczestnicy turnusu mogli skorzystać z następujących zabiegów: kąpiele mineralne, kwasowowęglowe, wirowe, perełkowe, okłady borowinowe, masaże ręczne i podwodne, kroiterapia, inhalacje, laserotreapia, basen, magnoterapia, kinezyterapia, elektroterapia, światłolecznicznictwo oraz kuracja pitna.
Można było również uczestniczyć w zabiegach w jaskini solnej –  z zastosowaniem metody haloterapii, wyposażonej w generator aerozolu solnego oraz w jaskini solnej – relaksacyjnej, wzbogaconej w aromaterapię –  doskonałe i wskazane uzupełnienie halopoterapii.
Ponadto w ramach turnusu odbyło się spotkanie szkoleniowo-organizacyjne, które miało na celu uświadomienie uczestników w kwestii uzyskania pomocy z PFRON-u oraz omówienie spraw bieżących .
Pobyt,  służący głównie poprawie zdrowia osób z orzeczeniem o niepełnosprawności poprzez zabiegi, terapie lecznicze, urozmaicony możliwością zwiedzania Iwonicza,  miał również charakter integracyjny, panowała miła i pogodna atmosfera – odbył się wieczorek taneczny połączony z kursem tańca, oraz bezsprzecznie jedna z głównych atrakcji – kulig w Chyrowej połączony z pieczeniem kiełbasy, spoiwem i tańcami.