Wykłady po angielsku na kierunku praca socjalna

11-05-2011

Zakład Pracy Socjalnej zorganizował w dniu 6 maja dwa wykłady w języku angielskim. Wykłady w sali konferencyjnej poprowadziliprof. dr hab. D.Wojakowski (wykład Europe, Region, Town: Cultural Roots in Narrations at Southern Polish Borderland)oraz mgr Maciej Soliński (wykład Motivation for Action)
Jak mówią studenci: „czegoś takiego jeszcze na uczelni chyba nie było”. Rzeczywiście jest to wydarzenie precedensowe, które zdaniem pracowników biura współpracy z zagranicą jest pierwszym krokiem do praktycznego wykorzystania możliwości jakie daje członkowstwo w Unii Europejskiej.

„Nauka w obcych językach – nie licząc lektoratów - staje się na polskich uczelniach codziennością. Także dlatego, że mobilność społeczeństw na świecie stale rośnie i każdy młody człowiek powinien być przygotowany do komunikacji z kolegami z innych krajów czy tez do pracy w środowisku międzynarodowym” – mówi Marcin Owsiak, pracownik biura.

Kierownik Zakładu Pani dr Jolanta Karolczuk zadowolona z „pierwszego kroku” ma już plany na kolejne wykłady, których szczegółów jednak nie chce na razie zdradzać. Pozostaje życzyć powodzenia i mieć nadzieję, że pozostałe zakłady i instytuty pójdą w ślady pracy socjalnej.