Studenci z Niemiec z wizytą w naszej uczelni

18-05-2011

W poniedziałek wykładem dr Roberta Lipelta „Historia Galicji” rozpoczęła się wizyta studentów z niemieckiej uczelni Hochshule Merseburg w naszej PWSZ. Wcześniej studentów przywitała ciepło Pani Prorektor ds. Dydaktyki doc. dr n. med. Elżbieta Cipora wraz z Kanclerzem inż. Lesławem Siedleckim.
Dziewiątka studentów przyjechała do nas na 5 dni. Organizacją ich wizyty zajęło się Biuro Współpracy z Zagranicą, Zakład Komunikacji Medialnej oraz Zakład Kulturoznawstwa.
Studenci z Merseburga mają w planie wycieczki, wykłady, warsztaty i jak sami mówią: „nowe znajomości ze studentami sanockiej uczelni J”.
Tematem nadrzędnym ich wizyty jest zbadanie wielokulturowości naszego regionu. Jest to część ich prac zaliczeniowych, które przedstawią po powrocie do swojej uczelni.