Wspomnienie o mgr. inż. Janie Szafrańskim

09-06-2011

31 maja b.r. odszedł na „wieczną wartę” przyjaciel naszej uczelni, Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego, mgr inż. Jan Szafrański.

W naszej pamięci pozostaną spotkania jakie dane nam było z Nim odbyć, prowadzone z pasją wykłady o przyrodzie regionu, których mieliśmy szczęście wysłuchać, w tym wykład przeprowadzony w dniu 7 lutego 2008 r. przy pełnej auli słuchaczy PWSZ z cyklu tzw. „Wykładów czwartkowych” pt. „Magurski Park Narodowy – flora i fauna”.
         Dzięki Jego przychylności, w dniu 13 maja 2010 r. w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku zorganizowane z okazji Święta Patrona Uczelni – Jana Grodka, połączone ze zwiedzaniem ekspozycji Magurskiego Parku Narodowego, jak  również wykładami pracowników MPN na temat wartości przyrodniczych i krajobrazowych Parku. W trakcie wizyty doszło do uroczystego podpisania umowy o współpracy pomiędzy Uczelnią a Magurskim Parkiem Narodowym, co umożliwiło odbywanie praktyk, staży i wspólne prowadzenie badań  przez studentów i pracowników Uczelni.

Odszedł od nas wielki miłośnik przyrody, ale również przyjaciel młodzieży, który potrafił zarazić swoją pasją i porwać wykładami.

O sobie mówił zawsze skromnie „maleńki wśród buków”.

Będzie nam Go bardzo brakowało.

Cześć Jego pamięci!

Rektor, Prorektorzy, Senat