Komunikaty Uczelnianej Komisji Wyborczej nr 13, nr 14, nr 15

nr 13/2011

Kalendarz czynności wyborczych
Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

w sprawie:  przeprowadzenia wyborów uzupełniających do kolegium elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku

Na podstawie uchwały Uczelnianej Komisji Wyborczej nr 13/X/2011 z dnia 18 października 2011 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Kolegium Elektorów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, ustala się następujący kalendarz czynności wyborczych:

1)   27 października 2011 r. godz. 13.00; Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uczelni ze stopniem naukowym doktora lub z tytułem zawodowym magistra (pracownicy niesamodzielni) z Instytutu Humanistyczno – Artystycznego.

2)   27 października 2011 r. godz. 13.15; Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uczelni ze stopniem naukowym doktora lub z tytułem zawodowym magistra (pracownicy niesamodzielni) z Instytutu Technicznego.

3)  27 października 2011 r. godz. 13.30; Budynek A, sala konferencyjna,  ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w jednostkach ogólnouczelnianych.

Wiceprzewodniczący  UKW

dr inż. Zygmunt Żmuda

Sanok, 18–10–2011r.

nr 14 /2011

Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 18 października 2011 r. nr 14/X/2011 informuje, że kandydatów na członków kolegium elektorów zgłasza się bezpośrednio na zebraniach wyborczych. W przypadku, gdy kandydat nie zgłasza się osobiście do wniosku należy dołączyć jego pisemną zgodę na kandydowanie w wyborach, przy czym w przypadku wyborów członków kolegium elektorów zgodę na kandydowanie kandydat może wyrazić w drodze ustnego oświadczenia na zebraniu wyborczym.

Wiceprzewodniczący UKW
dr inż. Zygmunt Żmuda

Sanok, 18–10–2011 r.

nr 15/2011

Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 18 października 2011 r. nr 15/X/2011 informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) czynne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni jako podstawowym miejscu pracy, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, studentom.
Bierne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni jako podstawowym miejscu pracy, którzy nie ukończyli sześćdziesiątego piątego roku życia, a w przypadku osób posiadających tytuł profesora – siedemdziesiątego roku życia, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.
            W publicznych uczelniach zawodowych czynne prawo wyborcze przysługuje także nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni jako dodatkowym miejscu pracy.

Wiceprzewodniczący  UKW
dr inż. Zygmunt Żmuda