INSTYTUT MEDYCZNY WDRAŻA PROGRAM PROFILAKTYCZNY

13-01-2012

Dnia 9 stycznia 2012 r. w Instytucie Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku odbyła się I edycja programu profilaktycznego z zakresu chorób nowotworowych, realizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną SANEPID.  Program prowadzony jest przez pracowników dydaktycznych Zakładu Pielęgniarstwa oraz studentów z Koła Naukowego Pielęgniarek.

W szkoleniu uczestniczyła 40 osobowa grupa uczniów  wraz z opiekunami z I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Sanoku. Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat najczęściej występujących chorób nowotworowych u kobiet, uświadomienie wpływu stylu życia na występowanie chorób nowotworowych, ukazanie znaczenia badań profilaktycznych we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów oraz przygotowanie młodzieży do pełnienia roli liderów edukacji zdrowotnej. W czasie szkolenia młodzież miała możliwość nabycia umiejętności samobadania piersi na fantomach.
Młodzież licealna wykazała duże zainteresowanie poruszaną tematyką i aktywnie uczestniczyła w prowadzonych zajęciach warsztatowych.