Ranking „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” 2012

29-05-2012

15 maja br. ogłoszono wyniki Rankingu Szkół Wyższych opracowanego przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” na podstawie zgłoszeń nadesłanych przez uczelnie.

Od tego roku państwowe wyższe szkoły zawodowe klasyfikowane są łącznie ze szkołami zawodowymi niepublicznymi, a nie osobno, jak do tej pory, co także wpływa na wyniki rankingu.
W ubiegłym roku PWSZ w Sanoku zajęła 18 miejsce wśród 36 PWSZ-etów w kraju (na 25 zgłoszonych do rankingu), w tym roku wśród szkół publicznych awansowała o dwa „oczka” – na 16 miejsce.
Biorąc pod uwagę wszystkie szkoły zawodowe w kraju, uzyskaliśmy 26 lokatę na 75 zgłoszonych do konkursu i ponad 350 funkcjonujących w kraju. Dla małej, lokalnej, nastawionej na kształcenie niewielkiej liczby studentów uczelni – niewątpliwy sukces.
Najwyżej ocenione zostały nasza baza dydaktyczna i warunki kształcenia, oferta edukacyjna i kwalifikacje kadry oraz możliwość rozwijania zainteresowań naukowych.
Gratulujemy naszych wykładowcom, pracownikom i studentom, wierzymy w poprawienie lokaty za rok.