Zmarl lek. med. Jan Pawlik.

08-06-2012
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Pawlika, który odszedł od nas w dniu  7 czerwca 2012 r. w wieku 82 lat. Jan Pawlik był jednym z pomysłodawców utworzenia sanockiej Uczelni, w latach 2004-2006 pełnił funkcję Przewodniczącego Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Z zawodu lekarz medycyny, był wieloletnim dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz  Przewodniczącym Rady Miasta Sanoka.
Za działalność publiczną w 2002 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odroczenia Polski, a w 2011 r. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2006 r. decyzją Senatu PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, uhonorowany został Medalem Uczelni.
Był wielkim społecznikiem i działaczem samorządowym. Jego zainteresowania miastem, środowiskiem i regionem obejmowały również Uczelnię sanocką. Był nie tylko sanoczaninem zawsze jej życzliwym ale też żywo zainteresowanym jej funkcjonowaniem, osiągnięciami i rozwojem. Chętnie uczestniczył w życiu Uczelni, służył dobrą radą i doświadczeniem, starając się jednocześnie zgłębiać tajniki jej funkcjonowania nie tylko w bliższym i dalszym otoczeniu, ale także w środowisku ogólnoakademickim i w polskim i europejskim systemie szkolnictwa wyższego.

Odszedł od nas wybitny sanoczanin, wielki przyjaciel Uczelni i jej pomysłodawca, osoba niezwykle uczciwa, skromna i życzliwa, oddana Ojczyźnie, nauce i Uczelni, otoczona szacunkiem i wdzięcznością.

Władze Uczelni, Senat oraz pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku żegnają Go z ogromnym żalem i poczuciem niepowetowanej straty.