foto Iwona Czerkies

Czwartkowe wykłady otwarte - prof. UJ dr hab. Józef Mitka "Ewolucja czy kreacja"

30-10-2012

25 października b.r. w Instytucie Rolnictwa PWSZ odbył się pierwszy w tym roku akademickim czwartkowy wykład otwarty. Wykład pt. Ewolucja czy kreacja? wygłosił prof. UJ dr hab. Józef Mitka, botanik - ekolog i taksonom, kierownik Ogrodu Botanicznego UJ, który prowadzi seminarium uniwersyteckie poświęcone zagadnieniu ewolucjonizmu i chrześcijańskiego teizmu, do zeszłego roku we współpracy z śp. o. prof. Piotrem Lenartowiczem, wybitnym filozofem przyrody.  W wykładzie Profesor Mitka przybliżył dwa ujęcia pochodzenia życia (ewolucję i stworzenie) i próbował odpowiedzieć na pytanie, czy można je ze sobą pogodzić.

Wykładowi towarzyszyła wystawa fotografii członków Naukowego Koła Fotografii Przyrodniczej Studentów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wykładach otwartych, które przedstawiać będą wybrane problemy współczesnego świata.