"SZLACHETNA PACZKA" - Pomóż rodzinie z Leska godnie spędzić święta!

27-11-2012

Pani Maria (50 l.) i Pan Witold (53 l.) opiekują się dziećmi: Ryszardem (22 l.), i Bogdanem (18 l.). Trudna sytuacja rodziny wynika z nieuleczalnych chorób dwóch synów. Cierpią oni na porażenie mózgowe - Ryszard w stopniu ciężkim, Bogdan w stopniu umiarkowanym. Wymagają oni rehabilitacji, Ryszard potrzebuje ponadto ciągłej opieki. Jedyne niezależne źródło utrzymania rodziny to gospodarstwo hodowlane. Pani Maria opiekuje się synem Ryszardem, dlatego nie może podjąć stałej pracy. Pomaga także Panu Witoldowi w prowadzeniu gospodarstwa. Choruje ona ponadto na cukrzycę, nadciśnienie i astmę, co utrudnia codzienne życie. W pracach przy gospodarstwie pomagają teściowie, nie są jednak w stanie wspierać rodziny finansowo. Miesięczne koszty leczenia i mieszkania wynoszą 1188 zł. Na przychody składają się zyski ze sprzedaży mleka (są one różne, zależnie od pory roku), a także zasiłki z opieki społecznej (łącznie 3466 zł). Dochód na osobę to 569,5 zł. Rodzina spłaca raty kredytu zaciągniętego na zakup samochodu, niezbędnego do prowadzenia gospodarstwa hodowlanego. Często pieniędzy nie wystarcza na zakupienie wszystkich potrzebnych leków (brakuje ok 400 zł). Rodzina stara się żyć najgodniej jak może. Celem ciężkiej pracy obojga rodziców jest opieka i rehabilitacja chorych dzieci. Rodzina najbardziej potrzebuje odzieży na zimę: Ryszard i pan Witold ciepłych kurtek, a Bogdan kozaków.

Potrzeby: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach, Proszek do prania, Szampon, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący, środek do pielęgnacji skóry - krem przeciw odparzeniom "Sudocrem", Odzież :

Lp
Imię
Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa)
Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)
Rozmiar
Typ budowy
Ryszard
zimowa
kurtka
L(170)
niski, szeroki
z lekkiego materiału; ciemny kolor
Ryszard

Obuwie

Lp
Imię
Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)
Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)
Rozmiar
kozaki
wysokie
kozaki
na rzepy
letnie
adidasy
na rzepy, jasny kolor

Szczególne upominki: Ryszard: duże, plastikowe klocki. Bogdan: magazyny motoryzacyjne(Auto Świat, itp.), chłopak marzy też o stroju kowbojskim, dzięki któremu mógłby przebierać się na występy taneczne.
Produkty można przynosić do 6 grudnia 9-15 do SAMORZĄDU LUB DO REKTORATU