W mikołajkowy wieczór odbył się kolejny "wykład otwarty"

11-12-2012

W mikołajkowy wieczór, w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, odbył się kolejny z cyklu tzw. „wykładów otwartych” skierowanych do całej społeczności akademickiej Uczelni oraz mieszkańców Sanoka. Prelegentami były: Małgorzata Kilarska – pracownik Działu Kancelarii Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie oraz dr n.med. Grażyna Rogala-Pawelczyk – Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. Tematem spotkania była koncepcja rozwoju zawodu pielęgniarskiego w Polsce, a tytuł brzmiał: „Pielęgniarstwo w systemie opieki zdrowotnej i zdrowia publicznego. Zadania i odpowiedzialność pielęgniarki”.

Prezentacja zgromadziła rzeszę słuchaczy, zarówno studentów kierunku pielęgniarstwo, jak i kadrę dydaktyczną Instytutu Medycznego oraz czynne zawodowo pielęgniarki zainteresowane tematyką wykładu. Wśród słuchaczy obecna była także Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie – mgr Barbara Błażejowska-Kopiczak oraz Pielęgniarka Naczelna SPZOZ w Sanoku – mgr Katarzyna Kruczek. Wykład cieszył się również zainteresowaniem słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.