Podpisanie porozumienia o współpracy

10-01-2013

W dniu 9 stycznia 2013 r. w Krośnie miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy naszą Uczelnią reprezentowaną przez Panią Rektor – doc. dr n. med. Elżbietę Ciporę, a Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii z/s w Krośnie reprezentowanym przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii – dr n. wet. Mirosława Welza.
Porozumienie dotyczy współpracy i współdziałania między jednostką organizacyjną WIW – Zakładem Higieny Weterynaryjnej w Krośnie i PWSZ im. J. Grodka w Sanoku. Współpraca i współdziałanie realizowane będzie m.in. przez: odbywanie ćwiczeń terenowych i praktyk studenckich w laboratorium ZHW, organizowanie wspólnych seminariów i konferencji naukowych, a także kursów, szkoleń i zajęć w ramach studiów podyplomowych.
Podczas podpisywania porozumienia obecna była również Pani Prorektor ds. dydaktyki – dr n. rol. Magdalena Konieczny oraz Pan Dyrektor Instytutu Rolnictwa – dr inż. n. rol. Ryszard Szypuła, a także Pan Kierownik Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie – lek. wet. Zdzisław Wąsala.
Po podpisaniu umowy przedstawiciele Uczelni zapoznali się z organizacją Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie. Obejrzeli pracownie: chemii, serologii, pożywek, patologii, higieny środków spożywczych i środków żywienia zwierząt. Laboratorium posiada nowoczesne i wysoce specjalistyczne wyposażenie oraz Certyfikaty Akredytacji Laboratorium Badawczego.