Kurs doskonalący "Zajęcia muzyczne w przedszkolu oraz klasach I-III szkoły podstawowej"

21-03-2013

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku  ogłasza nabór na kurs doskonalący „Zajęcia muzyczne w przedszkolu oraz klasach I-III szkoły podstawowej”.

Celem kursu jest uzupełnienie i usystematyzowanie nabytej wcześniej wiedzy oraz przygotowanie do pracy z dziećmi poprzez poznanie ćwiczeń muzyczno – ruchowych oraz doskonalenie umiejętności praktycznych i metodycznych w zakresie edukacji muzycznej w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej. Słuchacze nabędą umiejętność gry na instrumentach Orff’a, aktywnego słuchania i tworzenia muzyki oraz poznają możliwości wykorzystania elementów muzykoterapii w zajęciach muzycznych z dziećmi. Absolwenci kursu uzyskają kompetencje, które będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.
Oferta kursu doskonalącego skierowana jest do nauczycieli nauczania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, katechetów, osób prowadzących świetlice szkolne oraz muzyczne koła zainteresowań, studentów kierunków pedagogicznych, animatorów kultury i wszystkich chętnych.
Zajęcia obejmują łącznie 60 godzin dydaktycznych, w tym:
·         20 godz. – emisja głosu,
·         10 godz. – instrumentarium Orff’a,
·         10 godz. – tworzenie muzyki,
·         10 godz. – ruch z muzyką,
·         10 godz. – muzykoterapia.
Warunkiem zaliczenia kursu jest udział w planowanych zajęciach. Osoby, które ukończą szkolenie otrzymają zaświadczenia potwierdzające odbycie kursu doskonalącego.
Zajęcia prowadzone będą na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przy ul. Mickiewicza 21 od maja do czerwca 2013 roku. Odpłatność za kurs wyniesie 300 zł.

Warunkiem przyjęcia na kurs doskonalący Zajęcia muzyczne w przedszkolu oraz klasach I-III szkoły podstawowej jest:

1.        przesłanie karty zgłoszenia wraz z kopią dowodu wpłaty w kwocie 300 zł. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 kwietnia 2013 roku na adres e-mail:

2.        Wpłaty należy dokonać na konto:31 1020 4391 0000 6402 0117 5421 BANK PKO BP S.A. ODDZIAŁ W SANOKU z tytułem wpłaty: „Zajęcia muzyczne”

Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie 25 uczestników.