Nasi studenci podczas akcji "Biała sobota dla mamy i dziecka".

03-06-2013
Studentki II roku kier....

26 maja 2013 roku w Sanockim Szpitalu odbyła się akcja „Biała sobota dla mamy i dziecka”, zorganizowana przez Szpital Specjalistyczny w Sanoku oraz Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS, z którym współpracuje również nasza Uczelnia.

Podczas jednego tylko dnia wykonano ponad 1000 badań.Jak podaje Stowarzyszenie Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS. wykonano:
150 badań laboratoryjnych (TSH, CRP, morfologii krwi, poziomu )
210 badań ultrasonograficznych dla kobiet
38 USG narządów jamy brzusznej u dzieci
86 porad specjalistycznych
59 oznaczeń glukozy
40 pomiarów ciśnienia tętniczego krwi
27 badań EKG.
Kilka osób po wykonanych badaniach i rozpoznanych schorzeń zostało skierowane na kolejną dalszą diagnostykę lub leczenia.

Również studentki I i II roku kierunku pielęgniarstwo miały swój wkład w akcję;  efektywnie pomagały w organizacji wykonując pomiary ciśnienia tętniczego oraz rejestrując pacjentów do lekarzy specjalistów i na  badania diagnostyczne.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z akcji Biała Sobota. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yobpGsrSzrw