Stolica zdobyta

07-06-2013

W ostatnich dniach maja studenci specjalności komunikacja medialna PWSZ wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Trzydniowy program obejmował wybrane ośrodki medialne oraz muzea i instytucje edukacyjne wykorzystujące multimedia. Studenci zobaczyli redakcję Gazety Codziennej „Super Express”, a potem w rozmowie z dziennikarzem Sławkiem Kowalskim poznali specyfikę pracy w gazecie tabloidowej. Kolejną redakcją było studio popularnej radiowej „Trójki”, które zwiedzili dzięki uprzejmości i w towarzystwie Artura Andrusa. Tu oprowadzaniu i rozmowom towarzyszył apetyczny zapach słynnego z akcji „Orzeł może” orła z białej czekolady. I wreszcie ośrodek robiący największe wrażenie: Polsat, po którego wielopiętrowej siedzibie oprowadzał uczestników wycieczki redaktor Bartosz Kwiatek. Sam newsroom Polsatu News to ogromna hala, w której uwija się bez przerwy około setki pracowników. Oprócz mediów, uczestnicy wycieczki zapoznali sie także z dwiema multimedialnymi ekspozycjami: w muzeum Powstania Warszawskiego i w Centrum Nauki Kopernik.

Stolica, mimo iż zatłoczona i hałaśliwa, zrobiła na sanockich studentach duże wrażenie. Część z nich zapewne wróci w to miejsce, aby kontynuować naukę na studiach magisterskich.