Centrum Sportowo-Dydaktyczne

02-04-2009

Pragniemy przedstawić pierwszą koncepcję nowo planowanej inwestycji Uczelni tj. Centrum Sportowo-Dydaktycznego.

Celem realizacji projektu jest budowa pełnowymiarowej hali sportowej z przeznaczeniem dla studium wychowania fizycznego. W kompleksie powstaną dodatkowo m.in. reprezentacyjna aula Uczelni, dwie sale audytoryjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny oraz laboratorium chemii dla Instytutu Rolnictwa.
Budowa obiektu ma zapewnić Uczelni możliwość korzystania z sali gimnastycznej, siłowni i sauny.

Dzięki lokalizacji obiektu w kompleksie przy ulicy Mickiewicza zlikwiduje się problemy z dojazdem studentów na zajęcia do podobnych obiektów na terenie miasta. Ponadto Uczelnia powiększy swoją bazę o dodatkowe sale audytoryjne i pomieszczenia dydaktyczne.
W wyniku działań inwestycyjnych zostaną osiągnięte następujące efekty rzeczowe: kubatura 48000 m3, pow. użytkowa 4503 m2.
Czas realizacji: listopad 2009 – październik 2011.