Start do kariery!

28-10-2013

- Targi Edukacji i Pracy w Sanoku to przedsięwzięcie będące częścią wojewódzkiego cyklu targów organizowanych od 2011 roku. - mówi Marcin Owsiak, pracownik Biura Karier. -  Naszym celem jest umożliwienie bliższego poznania rynku edukacji i pracy. Bezpośredni kontakt z pracodawcami lub szkołami pozwala zadawać pytania, na które trudno uzyskać odpowiedź w tradycyjnych źródłach informacji.

Osoby odwiedzające targi miały możliwość poznania ofert pracy, a tych było ponad 300. Liczba ofert edukacyjnych, wyniosła około 433 (wyliczenia na podstawie informacji uzyskanych od wystawców). Dodatkowo targi umożliwiły spotkanie z doradcą zawodowym, który udzielał rad odnośnie specyfiki lokalnego rynku pracy oraz prowadził mini warsztaty z autoprezentacji.

W targach wzięło udział 28 wystawców z całego Podkarpacia: m. in. AIESEC Rzeszów, Akcja Job, Open Finance, EURES Rzeszów czy RCRE Sanok z ciekawą prezentacją możliwości drukarki 3D. Dużą popularnością cieszył się pokaz studentów ratownictwa medycznego, wokół którego zebrał się liczny tłum.

Magnesem, który przyciągał uczniów szkół średnich były także stoiska Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Komendy Powiatowej Policji .

Na targi zaproszono gości specjalnych. Wśród nich był m.in. burmistrz miasta Sanoka – dr Wojciech Blecharczyk, który objął patronatem całe przedsięwzięcie, starosta Powiatu Sanockiego – Sebastian Niżnik oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Zbigniew Daszyk.

Biuro Karier PWSZ Sanok i PPP OHP serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację targów. W szczególności podziękowania należą się: studentkom i studentom z Koła Naukowego Młodych Pedagogów, Klubu Uczelnianego AZS i kierunku filologia polska oraz za użyczenie sprzętu - Zakładowi Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej.

Fotorelację z tego wydarzenia można znaleźć pod adresem http://www.pwsz-sanok.edu.pl/galeria/art55.html