Relacja ze spotkania studentów z przedstawicielką firmy Contrain.

18-04-2014
Biuro Karier zorganizowało w dniu 14 kwietnia spotkanie dla studentów pielęgniarstwa związane z projektem Cura Swiss.

W spotkaniu wzięła udział przedstawicielka firmy Contrain prowadzącej projekt Cura Swiss w Polsce – Pani Beata Adamska. Pani Beata choć przyjechała do Sanoka prosto z Łodzi, to zdradziła, że ukończyła liceum w Sanoku. Tym chętniej przedstawiła studentom PWSZ możliwości związane z udziałem w szwajcarskim projekcie edukacyjno-stażowym Cura Swiss.

W skrócie: program oferuje kompleksowy trzyletni pakiet szkoleniowo-stażowy, w trakcie którego absolwenci kierunku pielęgniarstwo przygotowywani są do pracy w szwajcarskich szpitalach i mają okazję poznać w praktyce specyfikę jednego z najlepszych na świecie systemów zdrowotnych.

Od samego początku udziału w programie otrzymują pensję wystarczającą na pokrycie wydatków oraz prawo do urlopu w ogólnie przyjętym wymiarze. Curaswiss troszczy się ponadto o takie kwestie jak uzyskanie pozwolenia na pracę i pobyt, organizację podróży, sprawy mieszkaniowe i ubezpieczenie społeczne oraz znalezienie pracodawcy.

Choć każdy musi sam ocenić program to jedna z uczestniczek spotkania zwróciła uwagę na fakt, że „program jest ciekawy, bo jest alternatywą dla podobnych programów przygotowujących do pracy w domach opieki”.