Studencie, a Ty brałeś udział w szkoleniach?

26-05-2014

Biuro Karier PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w kwietniu i maju 2014 roku zorganizowało  spotkania szkoleniowo-informacyjnych dla studentów naszej Uczelni.

14 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie związane z udziałem w szwajcarskim projekcie edukacyjno-stażowym Cura Swiss a 6 maja 2014 r. miało miejsce  spotkanie z pracodawcą - firmą Diwa Personal Service Sp. z o. o., w których to spotkaniach wzięło udział ponad 40 studentów kierunku pielęgniarstwo; 14 maja 2014 r.  szkolenie pod hasłem Twój staż. Dla kogo staż z Urzędu pracy? przeprowadzili doradcy Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku a w szkoleniu tym uczestniczyło 28 studentów kierunku rolnictwo, pedagogika, praca socjalna, nowe media, reklama i kultura współczesna, oraz filologia polska. 19 maja przedstawiciele Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krośnie przedstawili prezentację Oczekiwania pracodawcy wobec pracownika, natomiast 21 maja Biuro Karier PWSZ w Sanoku wraz z Państwową Inspekcją Pracy w Rzeszowie oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle zorganizowało szkolenie dla studentów: Zanim podejmiesz pracę. Celem szkolenia było przybliżenie studentom najważniejszych aspektów dotyczących pracy, w tym  rodzaju umów oraz skutków cywilnoprawnych po ich zawarciu, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym z tytułu zawarcia umowy o pracę i umów cywilnoprawnych,  zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym osób, które  migrują z kraju itp.  W szkoleniu tym  wzięło udział 41 studentów kierunków mechanika i budowa maszyn, pielęgniarstwo i pedagogika.