Konferencja: „Partnerstwo międzysektorowe na rzecz rozwiązywania problemów społecznych”

28-05-2014

20 maja br. w Rzeszowie miała miejsce międzynarodowa konferencja naukowa – „Partnerstwo międzysektorowe na rzecz rozwiązywania problemów społecznych”.

W konferencji wzięli udział Goście z nie tylko z Polskii, ale również SłowacjiCzechUkrainy oraz Kazachstanu.  Do grona słuchaczy należeli także Studenci. Spotkanie odbyło się w dwóch sesjach plenarnych i w pięciu sekcjach.

Podczas wydarzenia omówiono szereg zagadnień obejmujących tematykę współpracy na rzecz rodziny, przeciwdziałania bezrobociu, bezdomności, kooperacji na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu, współpracy pomiędzy sektorem publicznym a pozarządowym. Ponadto poruszono wiele aspektów z zakresu działań trzeciego sektora i  ekonomii społecznej. Zaproszeni prelegenci podejmowali żywą dyskusję, ukazywali dobre praktyki oraz nakreślali propozycje rozwiązań względem wskazanych kwestii.

Plany na przyszłość

– Rzeszowskie spotkanie z pewnością stało się inspiracją do dalszych działań i dyskusji na temat aktywnej przedsięwzięć mających na celu budowanie współpracy na rzecz przeciwdziałania problemom społecznym – mówi dr hab. prof. UR Beata Szluz. – Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom konferencji za wspaniałą atmosferę, a prelegentom za interesujące prezentacje.

Organizatorami konferencji byli: Zakład Socjologii Problemów Społecznych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także Zakład Pracy Socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku oraz Katedra sociálních studií a speciální pedagogiky Technickej univerzity v Liberci i Fundacja na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych „Societatis”.

Patroni medialni: portal EkonomiaSpoleczna.pl, Via – Katolickie Radio Rzeszów,TVP Rzeszów, GC Nowiny oraz Nowiny24.pl.

Wydarzenie zostało objęte:

Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich – dr hab. prof. UKSW Ireny Lipowicz.