PWSZ też jest z Sanoka! Nasi podczas „Światowego Zjazdu Sanoczan”

18-06-2014
Sanocka uczelnia nie mogła nie przyłączyć się do organizacji Światowego Zjazdu Sanoczan – pierwszego takiego wydarzenia w historii miasta. Udział w rozlicznych wydarzeniach zaplanowanych na najbliższy weekend (20-22 czerwca 2014) wezmą wykładowcy i studenci prawie wszystkich kierunków.

Studentów edukacji muzycznej będzie można usłyszeć podczas koncertu sanockich zespołów już pierwszego dnia Zjazdu o godz. 17.00, na sanockim rynku. Wystąpi kapela podwórkowa „Państwowi Zawodowcy” oraz zespół rozrywkowy.

Członkowie uczelnianego Koła Wolontariatu pomogą w przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy na sanocki szpital. W sobotę spotkać się będzie można także z naszymi studentkami pielęgniarstwa, które uczestnikom Zjazdu zmierzą ciśnienie oraz poziom glukozy we krwi. Z kolei studentów ratownictwa medycznego obejrzymy podczas pokazów resuscytacji – w sobotę od godz. 10.00. Również w sobotę o godz. 10.00 w Muzeum Historycznym rozpocznie się sesja naukowa, w ramach której wykładowca PWSZ dr Tomasz Chomiszczak wygłosi referat poświęcony sanockiej literaturze i literatom.

Studenci reklamy i public relations wezmą udział w akcji „Sanocka Lokomotywa wspomnień”, którą w piątek i sobotę organizuje Fundacja Stacja Sanok Miasto – będą nagrywać wspomnienia uczestników Zjazdu. Z kolei studenci pracy socjalnej i pedagogiki podjęli się przeprowadzenia badań ankietowych wśród uczestników Zjazdu. Dzięki nim będzie można dowiedzieć się, kim są sanoczanie i jakie są przyczyny emigracji sanoczan w różnym wieku. Podczas trwania Zjazdu w różnych punktach będzie można dostać specjalne okolicznościowe pocztówki z sanockimi tematami, które zaprojektowali studenci kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna.

Także na terenie uczelni nie będzie w tych dniach cicho – w sobotę o godz. 17.00 w naszej Galerii De swoje prace pokażą podczas jednodniowej wystawy członkowie kolektywu artystycznego „Skład Doczepiony” – wernisaż o godz. 17.00.

Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów uczelni do udziału w licznych atrakcjach sportowych, kulturalnych i towarzyskich Zjazdu.