Zmarł Prof. Marian Różycki.

02-09-2014
 Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, iż w dniu 2 września 2014 roku odszedł od nas prof. dr hab. Marian Różycki, długoletni, wysoko ceniony wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Prof. Marian Różycki stopień doktora nauk rolniczych uzyskał w 1971 roku, habilitację w 1978 roku, tytuł profesora otrzymał w 1989 roku. Był pracownikiem Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie, Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu  Badawczego, Członkiem Rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i doktorem honoris causa Akademii Rolniczej w Szczecinie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

W Instytucie Rolnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. Jana Grodka w Sanoku prowadził wykłady i seminaria od 2005 roku. Współpracownicy zapamiętają Pana Profesora jako wybitnego naukowca, wspaniałego człowieka i życzliwego kolegę.  Studenci utracili w Jego osobie troskliwego opiekuna naukowego i cenionego wykładowcę.

Rektor i społeczność akademicka składają głębokie wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłego.

Pogrzeb Prof. Mariana Różyckiego odbędzie się we wtorek, 9 września 2014 r., o godz. 11:40  na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą w kaplicy cmentarnej.