Łukasz N. Węsierski
9 października 2015 r. zmarł prof. nadzw. dr hab. inż. Łukasz N. Węsierski, nauczyciel akademicki zatrudniony w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.
Łukasz N. Węsierski ukończył studia na kierunku Budowa i eksploatacja maszyn na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutnicznej im. Stanisława Staszica w Krakowie w 1967 r. Rozprawę doktorską obronił w 1975 r. otrzymując stopień doktora nauk technicznych, natomiast stopień doktora habilitowanego nauk technicznych nadała mu Rada Wydziału Inżynierii Mechanicznej AGH w roku 1996.
Z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku prof. Węsierski związany był od 1 października 2013 r.
Marian Różycki
Prof. dr hab. Marian Różycki, długoletni, wysoko ceniony wykładowca PWSZ w Sanoku, odszedł od nas 2 września 2014 roku.
Profesor Marian Różycki stopień doktora nauk rolniczych uzyskał w 1971 roku, habilitację w 1978 roku, tytuł profesora otrzymał w 1989 roku. Był pracownikiem Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie, Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego, Członkiem Rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i doktorem honoris causa Akademii Rolniczej w Szczecinie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
W Instytucie Rolnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku prowadził wykłady i seminaria od 2005 roku. Współpracownicy zapamiętają Pana Profesora jako wybitnego naukowca, wspaniałego człowieka i życzliwego kolegę. Studenci utracili w Jego osobie troskliwego opiekuna naukowego i cenionego wykładowcę.
22 sierpnia 2014 roku, po ciężkiej walce z chorobą, przeżywszy 22 lata, zmarł Wojciech Hejnold, student I roku kierunku pedagogika. Utraciliśmy zdolnego studenta, wspaniałego kolegę i dobrego człowieka.
Halina Kosętka
14 maja 2013 roku zmarła Pani Profesor Halina Kosętka, wybitna znawczyni literatury pozytywizmu, sienkiewiczolog, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz PWSZ w Sanoku.
Profesor Halina Kosętka stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała w 1982 roku, a doktora habilitowanego w 1992 roku. Od początku swojej działalności naukowej związana była z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Krakowie, gdzie przez długie lata pełniła funkcję Dyrektora Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa. Była autorką książek i artykułów, a także redaktorką tomów zbiorowych, recenzentką prac naukowych i podręczników szkolnych. Pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu Towarzystwa im. H. Sienkiewicza, członka Zespołu Redakcyjnego „Studiów Sienkiewiczowskich. Studies on Henryk Sienkiewicz” oraz Komitetu Redakcyjnego „Rocznika Historii Prasy Polskiej” PAN Oddział w Krakowie. Zajmowała się twórczością pozytywistów polskich, w tym przede wszystkim Henryka Sienkiewicza. W ostatnich latach życia pracowała nad monografią ekranizacji dzieł Sienkiewicza. W PWSZ w Sanoku pracowała od początku jej istnienia, wykładając na kierunku filologia polska. Dała się poznać kolegom współpracownikom oraz studentom jako pasjonujący wykładowca, wymagający, ale sprawiedliwy nauczyciel akademicki, a przede wszystkim jako dobry, zawsze uśmiechnięty, pomocny człowiek.
Jan Pawlik
7 czerwca 2012 roku w wieku 82 lat odszedł Jan Pawlik, jeden z pomysłodawców utworzenia sanockiej Uczelni. Z zawodu lekarz medycyny, był wieloletnim dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz Przewodniczącym Rady Miasta Sanoka.
Był społecznikiem i działaczem samorządowym. Jego zainteresowania miastem, środowiskiem i regionem obejmowały również sanocką Uczelnię. Był nie tylko sanoczaninem zawsze jej życzliwym ale też żywo zainteresowanym jej funkcjonowaniem, osiągnięciami i rozwojem. W latach 2004-2006 pełnił funkcję Przewodniczącego Konwentu PWSZ w Sanoku. Za działalność publiczną w 2002 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odroczenia Polski, a w 2011 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2006 roku decyzją Senatu PWSZ w Sanoku, uhonorowany został Medalem Uczelni.
Odszedł od nas wybitny sanoczanin, wielki przyjaciel Uczelni i jej pomysłodawca, osoba niezwykle uczciwa, skromna i życzliwa, oddana Ojczyźnie, nauce i Uczelni, otoczona szacunkiem i wdzięcznością.
W dniu 16 marca 2012 roku zmarł dr Krzysztof Woźniak, długoletni pracownik PWSZ w Sanoku – wykładowca na kierunku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Utraciliśmy zdolnego artystę, oddanego pracownika i dobrego kolegę.
2 marca 2012 roku po ciężkiej walce z chorobą, przeżywszy 22 lata, zmarł Andrzej Sybidło – student IV roku kierunku rolnictwo. Utraciliśmy zdolnego studenta, wspaniałego kolegę i dobrego człowieka.
6 stycznia 2012 roku zmarła mgr inż. Zdzisława Kot-Borkowska, długoletni pracownik PWSZ w Sanoku.
Zdzisława Kot-Borkowska urodziła się w 1954 roku w Jurowcach w powiecie sanockim. Tytuł magistra inżyniera uzyskała w 1980 roku na Politechnice Śląskiej. Pracowała m.in. w Autosanie i Zakładach Stomil w Sanoku, od 1981 roku w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie z siedzibą w Sanoku na stanowiskach Kierownika Działu Higieny Komunalnej i Dyrektora Delegatury Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku, a następnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.
Od 2005 roku związana była z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. J. Grodka w Sanoku, gdzie pracowała na stanowisku Kierownika Działu Toku Studiów. Była Członkiem Senatu Uczelni i komisji senackich. Odpowiedzialnym i kompetentnym pracownikiem, wymagającym, ale mądrym i opiekuńczym przełożonym, życzliwym i pomocnym współpracownikiem.
31 maja 2011 roku odszedł na przyjaciel naszej uczelni, Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego, mgr inż. Jan Szafrański.
O sobie mówił zawsze skromnie „maleńki wśród buków”. W naszej pamięci pozostaną prowadzone z pasją wykłady o przyrodzie regionu, w tym wykład wygłoszony w dniu 7 lutego 2008 roku przy pełnej auli słuchaczy PWSZ pt. „Magurski Park Narodowy – flora i fauna”.
Dzięki Jego przychylności w dniu 13 maja 2010 roku w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PWSZ w Sanoku zorganizowane z okazji Święta Patrona Uczelni – Jana Grodka.
Odszedł od nas wielki miłośnik przyrody, przyjaciel młodzieży, który potrafił zarazić swoją pasją i porwać wykładami.
Iwona Jeruzal
24 maja 2011 roku. roku po ciężkiej walce z chorobą, przeżywszy 46 lata, zmarła Iwona Jeruzal – studentka II roku kierunku pielęgniarstwo. Utraciliśmy zdolną studentkę, koleżankę i dobrego człowieka.
Tadeusz Gardziel
2 grudnia 2011 roku zmarł dr Tadeusz Gardziel, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Odszedł od nas człowiek niezwykle pracowity, a jednocześnie serdeczny, wyjątkowo ciepły w kontaktach, budzący zaufanie i podziw otoczenia. Pozostał jednak ogromny dorobek Pana Doktora, nie tylko naukowy, lecz ten zaszczepiony młodym pracownikom, który będzie procentował w ich stosunku do pracy i do studentów.