Wojtek zaczął – my dokończymy to chlubne dzieło

01-12-2014
Dnia 22 sierpnia br. po ciężkiej walce z chorobą odszedł od nas Wojtek Hejnold, student I roku kierunku pedagogika. Straciliśmy wspaniałego kolegę, zdolnego studenta i dobrego człowieka.

Jego ostatnią wolą było rozpoczęcie budowy studni głębinowej w wiosce Chhuipali w Indiach – dla mieszkańców oraz dzieci uczęszczających tam do przedszkola i szkoły prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera z Krosna. Edukacją objętych jest tam ok. 250 dzieci.

W geście solidarności z biednymi dziećmi i mieszkańcami tej wioski Wojciech wpłacił swoje środki finansowe na rozpoczęcie tej inwestycji. Spełnijmy ostatnie życzenie Wojtka i sprawmy, by jego pomysł stał się rzeczywistością. Tę szansę daje nam zbiórka publiczna organizowana przez studentów.

W dniu 4 grudnia 2014 roku o godzinie 17.00 w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w Galerii De rozpocznie się „Koncert jesienny” w wykonaniu studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. W trakcie koncertu studenci pedagogiki będą prowadzić kwestę na budowę studni głębinowej.

Woda to życie – dajmy szansę dzieciom z tej biednej wioski, by mogły żyć. Gdy tryśnie źródło tej studni – będzie to spełnienie marzeń Wojtka i zarazem nasze wspólne dzieło.

Człowiekowi do człowieka czasem blisko, a czasem tak daleko. Nie zostańmy obojętni, bądźmy hojni, z gorącymi sercami.

Również można wpłacić na konto:  58 1240 2311 1111 0000 3881 7069
Z dopiskiem: studnia w Indiach -Wojciech