Zawodnicy AZS PWSZ Sanok na fali (a raczej śniegu)

05-02-2015

Zima to świetna okazja do uprawiania sportu, a nawet startów w zawodach. Udowadniają to studenci naszej uczelni.

Najpierw było 44,6 km biegu w górach naszej studentki ratownictwa medycznego – Iwony Turosz. Odbywający się  25 stycznia Zimowy Maraton Bieszczadzki ukończyła z wynikiem VI miejsce w ogólnym zestawieniu wyników kategorii kobiet oraz III miejsce uwzględniając kategorie wiekowe. To świetny wynik biorąc pod uwagę, że w biegu wzięło udział 450 osób.

Potem były starty w biegach narciarskich naszego studenta Piotra Pisuli (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej). 31 stycznia wziął udział w Otwartych Mistrzostwach Gorlic o Lampę Łukasiewicza oraz 1 lutego w III Biegu Popradzkim w Piwnicznej Zdrój. Piotr jest pasjonatem biegów narciarskich i stara się startować we wszystkich zawodach w regionie południowo-wschodniej Polski. Od niedawna już po samochodzie wiadomo do jakiego klubu należy.

Na koniec, gdy jeszcze nie ostygł świetny wynik ostatniego wyjazdu Iwony Turosz na Zimowy Maraton Bieszczadzki, to już doczekaliśmy się kolejnego sukcesu. Tym razem w biegu górskim „Zimowe wyzwanie” na dystansie 12 km.

Iwona zajęła tam III miejsce w kategorii open kobiet oraz I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy, a ponieważ kolejne starty przed nami to życzymy powodzenia wszystkim sportowcom z Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Sanok.