Konferencja „Problem wykluczenia społecznego XXI wieku”- 26.05.2015 r.

06-05-2015

Czas i miejsce:

Konferencja odbędzie się 26 maja 2015 w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, ul. Mickiewicza 21.

Cel i tematyka konferencji

Celem II Studenckiej Konferencji Naukowej „Problem wykluczenia społecznego XXI wieku” jest przybliżenie problematyki wykluczenia społecznego z różnych perspektyw.

Aby wziąć czynny udział w konferencji należy przygotować wystąpienie, którego tematyka dotyczyć będzie szeroko pojętego wykluczenia społecznego, wypełnić kartę zgłoszeniową oraz dokonać opłaty konferencyjnej (dla studentów PWSZ w Sanoku udział w konferencji jest bezpłatny).

Tematyka konferencji

Problematyka wykluczenia społecznego jest tematem aktualnym i wielowymiarowym. Dotyczy sytuacji jednostki, która będąc członkiem społeczeństwa nie ma możliwości normalnego uczestnictwa w życiu społecznym. Ograniczenia te nie wynikają z jej wewnętrznych przekonań, ponadto znajdują się poza jej kontrolą. Osoba dotknięta wykluczeniem nie uczestniczy w życiu gospodarczym, politycznym, czy kulturowym, co doprowadza do deprywacji jej potrzeb.

Ze względu na swoją wielowymiarowość wykluczenie społeczne dotyka nie tylko osób uzależnionych, czy długotrwale chorych, ale również osoby starsze samotne, dzieci i młodzież ze środowisk zaniedbanych, czy wychowujących się poza rodziną, matki samotnie wychowujące dzieci, itd.

W naszej konferencji zależny nam na spojrzeniu na problem wykluczenia społecznego z różnych perspektyw. Stąd też naszą propozycję wspólnej debaty kierujemy do różnych środowisk, zarówno do pracy socjalnej, pedagogiki, psychologii, ale także do ekonomii, nowych mediów, oraz innych osób zainteresowanych zagadnieniem.

Terminy i zapisy
          Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są poprzez kontakt mailowy oraz telefoniczny. Należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres mailowy: lub telefonicznie 696 986 912.

Ostateczny termin zgłaszania udziału w konferencji mija: 15 maja 2015.

Dla studentów PWSZ w Sanoku udział w konferencji jest bezpłatny.

Wskazówki dla autorów referatów

Wystąpienie powinno zawierać się tematycznie w obrębie problematyki wykluczenia społecznego. Przemówienie powinno składać się z prezentacji multimedialnej oraz trwać nie dłużej niż 15 min. Streszczenie referatu (do 600 znaków) należy przesłać wraz ze zgłoszeniem elektronicznym w terminie do
15 maja 2015.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.pwsz-sanok.edu.pl/instytut-spoleczno-artystyczny/zaklad-pedagogiki/aktualnosci/art19,ii-interdyscyplinarna-studencka-konferencja-naukowa.html