Koncerty dyplomowe Studentów kierunku Edukacja Muzyczna PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

20-06-2008

Jak co roku młodzi sanoccy muzycy przygotowali występy, na których zaprezentują to czego nauczyli się podczas trzech lat studiów w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Nie każdy wie, że sanocka uczelnia jest jedną z dwóch 'PWSZ-tek' w Polsce, która odważyła się otworzyć kierunek kształcący młodych muzyków. Kierunki artystyczne nie cieszą się obecnie w Polsce duża popularnością, poza tym trudno o zorganizowanie wykwalifikowanej kadry wykładowców na taki profil studiów. Mimo to władze sanockiego PWSZ mając na uwadze tradycje i historię Sanoka postanowiły ściągać do miasta oraz kształcić przyszłych artystów. W najbliższych dniach młodzi adepci kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej z PWSZ pragną zaprezentować sanockiej publiczności bogaty program podzielony tym razem, aż na dwa koncerty: muzyki sakralnej oraz muzyki rozrywkowej.

24 czerwiec 2008 (wtorek) godz. 19:15 - Klasztor Franciszkanów
Koncert Muzyki Sakralnej - w programie mi.:
- 'Bogurodzica'
- 'Jesus blebet maine freude' - J.S. Bach
- Ale Verum - Gabriel Faure
- Suub Tuum Praesidium - Bartłomiej Pękiel
- Fragmenty Mszy Kreolskiej Ariela Ramireza

25 czerwiec 2008 (środa) godz. 18:00 - Sanocki Dom Kultury
Koncert Muzyki Rozrywkowej - w programie mi.:
- w wykonaniu solowym:
- 'Lost' - Erlend Bratland
- 'Ragtime' - Scott Joplin
- piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów ('Kaziu zakochaj się', 'Bo we mnie jest sex')
- Aria z opery 'Don Giovanni' - W.A. Mozart
- 'Zemsta nietoperza' - J. Strauss
- w wykonaniu zespołowym:
- 'Taniec z szablami' - Aram Chaczaturian
- 'Goodnight sweetheart' - Calvin Carter, James Hudson
- 'Bastien und Bastienne' - W.A. Mozart
- autorskie utwory zespołów studenckich (mi. zespół Jacyś Kolesie)
- piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów ('Piosenka jest dobra na wszystko', 'Tanie dranie', 'Rodzina', 'Herbatka')

Studenci serdecznie zapraszają na koncerty wszystkich miłośników muzyki: tych starszych i tych młodszych, zwolenników delikatnych chóralnych dźwięków jak i fanów cięższego (elektrycznego) brzmienia. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Miejmy nadzieję, że dla tych młodych ludzi Sanok to pierwszy przystanek na drodze do spełnienia muzycznych marzeń każdego z nich.
Mecenasami w/w koncertów są: Agencja Koncertowa - Operis Media, Księgarnia muzyczna - Spectrum T, Sklep muzyczny - Violin, Drukarnia - Piast Kołodziej.