9 listopada 2015 r.- Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Akademii Przyszłości

10-11-2015

W nowej Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Przyszłości –  programu realizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna, który  Pani Rektor PWSZ tak w tym, jak i w ubiegłych latach objęła honorowym patronatem.

Akademia Przyszłości jest ogólnopolskim programem , który ma na celu przeprowadzenie dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Do programu trafiają uczniowie, którzy maja trudności w szkole. Wolontariusze pomagają w nauce a jednocześnie pracują nad samooceną dziecka. Współpraca oparta jest na systemie Motywatorów Zmiany – dzięki pracy indywidualnej zdecydowana większość dzieci zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. W roku ubiegłym w programie uczestniczyło 1800 dzieci z całej Polski, z czego ponad 80% zaczęło osiągać swoje pierwsze sukcesy.

W tegorocznej edycji programem zostało objętych 20 dzieci. Dodatkowo w ramach programu zostanie przeprowadzona kampania darczyńców, którzy zechcą zakupić Indeks Sukcesów dla wybranego dziecka i zapewnić mu udział w programie.

Inaugurację zorganizowało stowarzyszenie Wiosna z koordynatorem Wojewódzkim Ewą Pisarz oraz liderem Akademii Przyszłości o/Sanok Bartłomiejem Safatem na czele. Otwierające spotkanie – Pani Rektor, dr doc. Elżbieta Cipora wraz z Panią Prorektor dr Magdaleną Konieczny zaprezentowały się w strojach rektorskich, co wzbudziło zainteresowanie i ekscytację zgromadzonych dzieci. Uroczystemu otwarciu tegorocznej edycji programu towarzyszyły liczne atrakcje: pokaz Freestyle (football) Zespołu Nolimit z Rzeszowa oraz warsztaty bębniarskie prowadzone przez Jacka Dusznika, muzyka zespołu Matragona z Sanoka. Wzruszeń dostarczyło wystąpienie Adriana Beściaka z Rzeszowa, który opowiedział historię swojej podróży na wózku inwalidzkim.

Wolontariuszom Akademii Przyszłości życzymy zapału, cierpliwości i energii do pracy z podopiecznymi, objętym programem dzieciom wytrwałości w dążeniu do celu a koordynatorom programu motywacji do dalszych tego typ działań.