Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2015 w Przemyślu.

20-11-2015

W dniu 19 listopada b.r. nasza Uczelnia prezentowała swoją ofertę na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2015 w Przemyślu. Wśród licznych uniwersytetów (m. in. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi), politechnik (Politechnika Krakowska, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Politechnika Rzeszowska), uczelni zawodowych (m. in. PWST-E Jarosław, PWSW Przemyśl), uczelni prywatnych (WSIiZ Rzeszów), szkół policealnych (Akademia Zdrowia filia Rzeszów), nasze stanowisko cieszyło się nieustającym zainteresowaniem przybyłych na targi Uczniów i Nauczycieli.

Uwagę zainteresowanych niewątpliwie przyciągnęli studenci kierunku ratownictwo medyczne, prezentujący i zachęcający przybyłych do nauki pierwszej pomocy a także studentka kierunku pielęgniarstwo wykonująca pomiary wartości BMI. Dużym zainteresowaniem cieszył się kierunek mechanika i budowa maszyn, dzięki prezentacji dwóch robotów będących pracami dyplomowymi absolwentów Instytutu Technicznego naszej Uczelni. Furorę wręcz robiła uczelniana maskotka – orzeł, w którego wcielił się student kierunku praca socjalna. „Selfi” z orłem robili nie tylko uczniowie, ale i przybyli nauczyciele oraz organizatorzy targów.

Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionej w tak obrazowy sposób ofercie edukacyjnej naszej Uczelni, zapadła ona w pamięć przybyłych Uczniów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wyjazd i czynny udział w targach, a w szczególności  pracownikom dydaktycznym i studentom naszej Uczelni, za ciekawe i niewątpliwie zapadające w pamięć zaprezentowanie PWSZ, które mamy nadzieje będzie miało przełożenie na liczbę kandydatów na studia w sanockiej PWSZ.