IV Targi Edukacji i Pracy w PWSZ Sanok

27-11-2015

25 listopada b. r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku już po raz czwarty była gospodarzem, a obok Ochotniczych Hufców Pracy współorganizatorem, IV Targów Edukacji i Pracy „Zatrudnienie moim priorytetem”. Tegoroczne targi zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sanoka oraz Starosty Powiatu Sanockiego. W targach oprócz licznych wystawców wzięli udział goście honorowi:

Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Wicestarosta Wacław Krawczyk, Przewodniczący Rady Miasta Sanoka Zbigniew Daszyk Wójt Gminy Sanok Anna Hałas, Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku Elżbieta Kokoszka, Dyrektor ZS nr 1 w Sanoku- Maria Pospolitak, Dyrektor II LO w Sanoku – Marek Cycoń, Dyrektor MOPS w Sanoku Rafał Gużkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku Podinspektor Andrzej Stępień, Komendant Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku Starszy Brygadier Lesław Penar, Reprezentant Centrum Integracji Społecznej w Sanoku Dorota Stażewska, Komendant Placówki Straży Granicznej w Sanoku Major Józef Burchała, Komendant Straży Miejskiej w Sanoku Marek Przystasz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Sanoku Józef Andrzej Hajduk, Przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Sanoku Małgorzata Wojnarowska, Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Sanoku Tomasz Nazar, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku Maciej Drwięga, Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku Podporucznik Jakub Szyndler, Kurator Zawodowy Sądu Rejonowego w Sanoku Agnieszka Cyran, Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie: Inspektor Pracy Marek Gołaś oraz Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Tadeusz Kłos,  Doradca EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Wojciech Woś.

Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw, firm i instytucji oferujących pracę w kraju i za granicą, przedstawiciele służb mundurowych, ośrodków edukacyjnych oraz urzędów pracy:

Stomil  - obecnie - SANOK RUBBER COMPANY SPÓŁKA AKCYJNA, Tri Poland – będzie , ATW, Centrum Kształcenia TORUS, Akademia Zdrowia, Straż Graniczna, Policja, Straż Pożarna, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Ośrodek Kształcenia Zawodowego, Państwowa Inspekcja Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy/EURES, Powiatowy Urząd Pracy, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, NL Jobs, Promedica24, Agencja Pracy Poglesz, Grupa Bis-Pol, Sherpa Force, DES ART., Dar-Med., Medic San,Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie,RIG Sanok

Wystawcami byli również organizatorzy targów – OHP i PWSZ. Stoisko Sanockiej PWSZ prezentowało uczelnię głównie jako ośrodek edukacyjny, ale również jako potencjalne miejsce pracy dla absolwentów, co zaznaczyła Pani Rektor doc. dr Elżbieta Cipora w przemówieniu inaugurującym IV Targi Edukacji i Pracy. Pani Rektor mianowicie zaznaczyła, że wśród kadry dydaktycznej, jak i pracowników administracyjnych Uczelni znajdują się absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, stanowią oni ok. 10% wszystkich pracowników PWSZ, a zatrudnianie wyróżniających się studentów, a później absolwentów oraz kształcenie przyszłych pracowników atrakcyjnych dla rynku pracy jest jednym z celów PWSZ.

Przybyłych na targi wystawców i liczną młodzież ponadgimnazjalną oprócz Pani Rektor przywitali patroni targów – Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro oraz przewodniczący Rady Miasta Sanok Zbigniew Daszyk. Obaj Panowie podkreślili, iż poczynią wszelkich starań, aby Sanok i cały region stał się atrakcyjny dla młodzieży również pod względem możliwości zatrudnienia.

Po oficjalnym otwarciu targów do podjęcia najpierw studiów, później pracy w zawodzie ratownika medycznego zachęcili studenci Instytutu Medycznego PWSZ, którzy zaprezentowali pierwszą pomoc medyczną. Przez cały czas trwania targów młodzież miała również możliwość spróbowania swoich sił w zawodzie pielęgniarki. Umiejętności pomiaru ciśnienia tętniczego, BMI, a nawet wkłucia dożylnego sprawdzały studentki i studenci kierunku pielęgniarstwo. Pozostałą, niemniej bogatą, ofertę edukacyjną Uczelni prezentowali jej pracownicy oraz studenci poszczególnych kierunków prowadzonych w PWSZ.

Celem IV Targów Edukacji i Pracy „Zatrudnienie moim priorytetem”, było zapoznanie młodzieży z lokalnym rynkiem pracy dzięki prezentacji ofert pracy lokalnych pracodawców, prezentacji firm szkoleniowych oraz konsultacji z doradcą zawodowym.

Mamy nadzieję, że licznie przybyła młodzież skorzysta z prezentowanych przez wystawców ofert pracy, a przybyli na targi pracodawcy znajdą wśród młodzieży potencjalnych przyszłych pracowników.

Ze strony Uczelni dziękujemy wszystkim przybyłym na targi – organizatorom, patronom, gościom honorowym, wystawcom, młodzieży, a przede wszystkim dyrektorom szkół średnich z Sanoka i okolic współpracujących i zaprzyjaźnionym z PWSZ za umożliwienie młodzieży udziału i osobisty udział w targach.