17 grudnia 2015 r.- Promocja książki "Niczego nie żałuję. Wspomnienia".

18-12-2015

Autorka: Czesława Kurasz.

Miejsce: aula Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku.

Kobieta niezwykła. Wieloletnia księgowa, prezeska spółdzielni GS Bukowsko, starościna Powiatu Sanockiego, założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w PWSZ i wolontariatu w Sanoku i wreszcie mama, dorosłych dziś już sześciorga dzieci, babcia stadka wnucząt. Wspomnienia są zapisem kilkudziesięciu lat życia autorki, jej działalności społecznej, w trudnych latach powojennych i PRL-owskich. Pomagała i wciąż pomaga radą i dobrym słowem innym. Jak mówiła w wywiadzie, energii do nieustającej pracy zawsze dodaje jej rodzina i wiara. Bogato ilustrowaną archiwalnymi fotografiami książkę wydała Oficyna Wydawnicza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Dla pani Czesławy, na scenie  zagrała grupa Tołhaje, której członkiem jest jej syn Damian. Potem odznaczono autorkę orderem zasłużonych dla ziemi sanockiej, były gratulacje, podziękowania i kwiaty. Warto przeczytać te wspomnienia, by z tych wszystkich historii, które były udziałem pani Kurasz wyciągnąć naukę, „że dobro wraca”.

Tekst i zdjęcia© Ewa Bujalska. Amelia Piegdoń