27 styczeń 2016 r.- Wykład otwarty

01-02-2016

W dniu 27 stycznia br. w Instytucie Medycznym odbył się wykład otwarty pod tytułem ,,Żywienie kobiet w okresie ciąży”. W wykładzie uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Artystycznych w Lesku. Dyrektor Instytutu Medycznego dr Krzysztof Jakubowski zapoznał gości z tematyką i planem zajęć. Wykład przygotowała oraz przeprowadziła dr Ewa Smoleń- pracownik Instytutu Medycznego.
Studenci pierwszego roku z kierunku pielęgniarstwo przygotowali pokaz wybranych umiejętności pielęgniarskich. Goście mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach zajęciowych za zakresu min.: badania wzroku z wykorzystaniem tablicy Snellena, pomiaru BMI, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
Ponadto uczniowie zapoznali się z wyposażeniem pracowni znajdujących się w Instytucie Medycznym, a także uzyskali informacje dotyczące oferty kształcenia na Uczelni.