Gwiazdy na lodzie – studentki w akcji

05-04-2016
W niedzielę 3 kwietnia 2016 r. w sanockiej Arenie odbyła się impreza, której głównym punktem był charytatywny mecz hokejowy sanockich VIP-ów i artystów polskich. W organizacji imprezy wzięły udział studentki i kadra kierunków pielęgniarstwo, pedagogika i praca socjalna oraz orzeł (nasza uczelniana maskotka).

Studentki prowadziły tzw. strefę dla dzieci z malowaniem twarzy, balonami w kształcie zwierzątek, konkursami piosenek i zawodami sportowymi z nagrodami. Uczelniana maskotka trafiła natomiast nawet na lód wzbudzając duże zainteresowanie.

Jak powiedziała nam Pani Katarzyna Serwatko (Kierownik Zakładu Pedagogiki PWSZ w Sanoku) – „takie imprezy to nie tylko świetna inicjatywa ze względu na szczytny cel, ale także praktyka dla studentek, które mogą doszlifować swoje umiejętności w kontaktach z dziećmi w różnym wieku”. Dodaje, że „dzieci nie sprawiały problemów”, jednak jak udało się nam ustalić orzeł jest innego zdania – jego ogon nieco ucierpiał od szarpania.

Wszystko wynagradzają jednak uśmiechy dzieci.