Żacy rozpoczęli nowy rok akademicki bez taryfy ulgowej – już 1 października. Oficjalna inauguracja odbyła się natomiast 5 października, a wśród zaproszonych na nią ważnych gości byli m.in. ks. dr Adam Szal – biskup Archidiecezji Przemyskiej, prof. Wiktor Sawczuk – Rektor Uniwersytetu Narodowego w Kamieńcu Podolskim (uczelni partnerskiej sanockiego PWSZ-u), prorektorzy współpracujących z PWSZ w Sanoku uczelni oraz przedstawiciele władz miasta, powiatu i sanockich przedsiębiorstw.
Ważną częścią inauguracji było wręczenie medali PWSZ w Sanoku osobom szczególnie dla uczelni zasłużonym. W tym roku do grona uhonorowanych dołączyli: Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesław Banach oraz Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego Tomasz Winnicki. Z kolei przybyły na uroczystość Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro odznaczył medalem Komisji Edukacji Narodowej Rektora PWSZ w Sanoku dr hab. Halinę Mieczkowską, Prorektora ds. Rozwoju i Nauki dra hab. Marka Palucha oraz prof. Kazimierza Klimę z Instytutu Rolnictwa. Życzymy uczelni i oznaczonym, aby okazji do nagradzania było w przyszłym roku równie wiele, jak w obecnym.
„Ślubuję uroczyście, że będę wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości…” – obiecywali ze sceny SDK-u nieco stremowani studenci pierwszego roku. Chwilę później i oni, i pozostali obecni na uroczystości mogli wysłuchać ilustrowanego slajdami niezwykle ciekawego wykładu inauguracyjnego wygłoszonego przez Dyrektora Wiesława Banacha, dotyczącego historii sanockiego Zamku oraz zbiorów Muzeum Historycznego. Inauguracyjne obchody dopełnili występem artystycznym studenci edukacji muzycznej PWSZ – w tym miejscu wypada też wspomnieć o Zespole Orkiestry Dętej „Lutnia” z Zarszyna, która podczas całej inauguracji zapełniała oprawę muzyczną.
Następnie uroczystości inauguracyjne przeniosły się na ulicę Reymonta, gdzie oddano do użytku rozbudowany i przebudowany budynek Instytutu Technicznego. Nowocześnie wyposażone, przestronne wnętrza mieszczą wiele specjalistycznych laboratoriów, m.in. sieci komputerowych i sztucznej inteligencji, mikroprocesorów oraz elektrotechniki i elektroniki. Aż chce się uczyć.
I na zakończenie – tradycyjnie grochówka i kiełbaski dla wszystkich na świeżym powietrzu – nie brakowało chętnych. Studentom życzymy pełnych brzuszków przez cały rok akademicki, a przede wszystkim samych piątek w indeksach.