Wizyta gościa z Jihlavy (Czechy)

26-04-2016

W dniach 18-22 kwietnia 2016 r. w naszej uczelni gościł Pan Lukas Cakl z partnerskiej uczelni z Czech (Vysoka Skola Polytechnicka w Jihlavie). Pan Cakl przyjechał do Sanoka w ramach programu Erasmus+. Przeprowadził wykłady dla studentów Instytutu Medycznego, odwiedził sanocki szpital i stację Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przyglądał się organizacji Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. 21 kwietnia br. odbyło się także spotkanie, podczas którego dyskutowano nt. nowych możliwości współpracy pomiędzy uczelniami z Sanoka i Jihlavy. W spotkaniu wzięli udział: Pan Lukas Cakl, Rektor PWSZ w Sanoku dr Elżbieta Cipora, Prorektor ds. Dydaktyki dr Magdalena Konieczny, Dyrektor Instytutu Medycznego dr Krzysztof Jakubowski, Kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego mgr Ewa Poźniak, przedstawiciel Biura Promocji i Współpracy – M. Owsiak.