I Międzynarodowa Wideokonferencja pn. „Tolerancja we współczesnym świecie”

17-05-2016

13 maja br. nasza Uczelnia we współpracy z Edukacyjno-Metodycznym Centrum Oświaty we Lwowie zorganizowała I Międzynarodową Wideokonferencję pn. „Tolerancja we współczesnym świecie”.  Inicjatorem i koordynatorem konferencji ze strony naszej Uczelni była mgr Ludmiła Komardin – odpowiedzialna w Biurze Promocji i Współpracy za obcokrajowców ze wchodu, a merytorycznie naszych studentów do wygłoszenia referatów i dyskusji przygotował dr hab. Witold Nowak, wykładowca na kierunku praca socjalna.  W konferencji wzięli udział studenci III roku procy socjalnej  PWSZ oraz uczniowie jednej z lwowskich szkół średnich. Tematy poruszone na konferencji dotyczyły szeroko pojętej tolerancji i wielu jej aspektów.

Wygłoszono następujące referaty:

Wojciech Mackiewicz, „Uzależnienie od Internetu”

Mateusz Czmyr „Postępowanie wobec osób, które opuściły zakład karny”

Monika Sierotnik „Wolontariat”

Zuzanna Sierotnik „Stosunek społeczeństwa do osób starszych”

Aleksandra Skubisz „Tolerancja wobec anoreksji”

Kinga Pawlus „Postrzeganie starości”

Konferencja udowodniła, że technologia współczesnego sprawdza się w stu procentach na polu nauki i edukacji. Również organizacyjnie konferencja wypadła bardzo pomyślnie – obyła się bez żadnych zakłóceń na linii technicznej.