Sanockie Juwenalia 2016 - wyniki turnieju kierunków

23-05-2016
W pierwszy dzień juwenaliów (13 maja 2016 r.) odbył się turniej kierunków w ramach Juwenaliowego Dnia Sportu. Klasyfikacja końcowa drużyn mogła niektórych zaskoczyć.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn rywalizujących w 4 dyscyplinach: piłka siatkowa, mini futsal, kręgle i dyscyplina niespodzianka, którą okazały się tzw. „dwa ognie. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – pracownicy uczelni (występujący gościnnie) 13 pktów

II miejsce - ratownictwo medyczne (II rok + I rok) 12 pktów

ex aequo III miejsce - mechanika i budowa maszyn (III rok) + pedagogika (II rok) 10 pktów

ex aequo III miejsce - ekonomia (II rok) + pielęgniarstwo (I i II rok) + praca socjalna (mgr I rok) + rolnictwo (II rok) 10 pktów

IV miejsce - ratownictwo medyczne (III rok) 9 pktów

V miejsce - nowe media, reklama, kultura współczesna (III rok) 3 pkty

Ze względu na trudności w zebraniu drużyn spełniających wymogi przewidziane w komunikacie zawodów, komisarz zezwolił na łączenie kierunków. Szczególnie na kierunkach, na których trudno o zebranie drużyny mieszanej (K + M).

Rozgrywki w kręgle odbyły  się w klubie Cacao. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

ratownictwo medyczne (II rok + I rok) – 439 punktów
pracownicy uczelni – 389 punktów

mechanika i budowa maszyn (III rok) + pedagogika (II rok) – 378 punktów

ratownictwo medyczne (III rok) – 335 punktów

ekonomia (II rok) + pielęgniarstwo (I i II rok) + praca socjalna (mgr I rok) + rolnictwo (II rok) – 328 punktów

nowe media, reklama, kultura współczesna (III rok) – 219 punktów

Warto zauważyć, że ze względu na gościnny występ pracowników uczelni jako zwycięzców wśród studentów można uznać drużynę ratownictwa medycznego (II rok + I rok).

Gratulujemy sukcesów i do zobaczenia za rok.