Udział studentek kier. pedagogika w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Literatury Rosyjskiej

13-06-2016

W ubiegły piątek 10 czerwca br. studentki I roku pedagogiki Julia Serwaczak i Maria Świetlicka wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Literatury Rosyjskiej „Od Dostojewskiego do Jerofiejewa” zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku. Obie znalazły się w grupie wyróżnionych – Maria Świetlicka z wierszem  Konstantina Simonowa „Czekaj na mnie” zajęła 3 miejsce, natomiast Julia Serwaczak i wydeklamowany przez nią wiersz Anny Achmatowej „Trzy jesienie” otrzymała wyróżnienie stowarzyszenia „Polska – Wschód”.

W jury konkursowym znalazła się mgr Ludmiła Komardin – rusycystka, pracownik Biura Promocji i Współpracy PWSZ.

Dziewczynom gratulujemy znajomości poezji, języka rosyjskiego  i talentu aktorskiego.