Młodzi lwowianie w PWSZ Sanok

27-06-2016
W ramach współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku z Edukacyjno-Metodycznym Centrum Oświaty we Lwowie w naszej uczelni w dniach 20–25 czerwca br. zrealizowano projekt „Język i kultura Polska” – intensywny kurs językowy połączony z praktycznymi zajęciami z kultury i tradycji polskiej. Nasza uczelnia zorganizowała uczestnikom zajęcia z języka polskiego, prowadzone przez dra Tomasza Chomiszczaka oraz z języka angielskiego, które poprowadził  mgr Michał Żuk. Strona ukraińska zapewniła uczestnikom kurs języka niemieckiego, prowadzony przez Ulianę Mykytchyn oraz zajęcia z języka angielskiego, które prowadziła Swetłana Matys z Centrum Oświaty we Lwowie. Ale to nie wszystko, sanocka uczelnia w ramach urozmaicenia programu obozu umożliwiła młodym ludziom udział także w wycieczkach (zalew soliński), oprowadzaniu po mieście (Muzeum Budownictwa Ludowego, Rynek Galicyjski) oraz w zajęciach sportowych – koszykówce, fitness. Zaznaczyć należy, że zajęcia z języka polskiego oprócz tradycyjnej formy były również prowadzone w terenie (w redakcji Tygodnika Sanockiego, w BWA Galerii Sanockiej, w Muzeum Historycznym oraz w Sanockim Domu Kultury).

Zwieńczeniem tygodniowego projektu było wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów. Młodzi lwowianie z pobytu w Sanoku wywieźli niezapomniane i same dobre wspomnienia. Mamy nadzieję, że wrócą do Sanoka by podjąć studia w naszej Uczelni, co wielu z nich obiecywało.