Adam Bodnar gościem PWSZ w Sanoku

10-10-2016

4 października gościem naszej Uczelni był Rzecznik Praw Obywatelskich pan Adam Bodnar. Pełni on funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich od 2015 roku, jest doktorem nauk prawnych, w latach 2010–2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Pan Adam Bodnar spotkał się ze studentami PWSZ w Sanoku oraz przedstawicielami lokalnych i regionalnych fundacji wolontariackich w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego. Spotkanie dotyczyło działalności Rzecznika Praw Obywatelskich, słuchacze zostali poinformowani o prawnych możliwościach interweniowania w przypadku łamania praw człowieka i obywatela Rzeczpospolitej.

Wcześniej w Muzeum Historycznym w Sanoku p. Adam Bodnar wręczył Honorową Odznakę „Za zasługi dla ochrony praw człowieka” p. Wandzie Wojtuszewskiej.