Zaproszenie na film „Moczarowi mieszkańcy” - 6 grudnia 2016 r. godz. 13.00

30-11-2016
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego Rafała Gużkowskiego „Moczarowi mieszkańcy”. Film opowiada o mieszkańcach DPS-u w Moczarach. To historia o ludziach, których los nie oszczędzał i u kresu ziemskiej wędrówki przywiódł w głębokie Bieszczady. To obraz egzystencji człowieka zamkniętego, nie tyle w murach instytucji, co w świadomości i niepamięci społecznej. Tu życie dopełnia się i cichutko gaśnie w niedostępnym dla naszych marzeń i oczekiwań miejscu.

Rafał Gużkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, związany zawodowo z osobami niepełnosprawnymi jest od 2003 r. Jest jednym z prekursorów filmoterapii. Był kilkakrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, m.in. otrzymał Grand Prix Festiwalu Opolskie Lamy w 2010 roku. Za działalność otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Projekcja filmu odbędzie się 6 grudnia 2016 r.  w auli Centrum Sportowo-Dydaktyczne PWSZ w Sanoku o godz. 13. 00. Wstęp wolny

zdj. Martyna Sokołowska