19 stycznia 2017 roku w w PWSZ w Sanoku miały miejsce niezwykłe warsztaty. Zorganizowane zostały przez studentów kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna w ramach zaliczenia przedmiotu Animacja kultury. Studenci III roku pod opieką dwóch wykładowców: mgr Lucyny Żak i mgra Sławomira Wożniaka – przygotowali zajęcia dla studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematyką warsztatów była fotografia kreacyjna.
Podczas warsztatów studenci UTW mogli zapoznać się z budową aparatów fotograficznych, podstawami fotografowania, fotografowaniem techniką wysokiego i niskiego klucza, kreowaniem portretu z pomocą rzutników i rekwizytów, podstawami obróbki zdjęć w programie graficznym.
Zarówno dla jednej, jak i drugiej strony było to niesamowite przeżycie.
- Dzisiejsze zajęcia to dla nas coś nowego – mówił p. Prezes Stowarzyszenia Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Andrzej Pańko – studenci Trzeciego Wieku najczęściej ustawiają aparaty na tryb automat. Po dzisiejszym dniu wiemy od kuchni, jak robić zdjęcie, do czego służy światło, co trzeba zrobić by zdjęcia były ciekawsze, atrakcyjniejsze. Myślę, że było to dla nas świetne poszerzenie wiedzy i zastrzyk inspiracji. Warsztaty przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze, nie było bariery starsi, młodsi. Czuliśmy się tu doskonale! Z chęcią przyjmiemy zaproszenie na następne takie warsztaty.
Studenci nowych mediów, organizując warsztaty, mieli możliwość pokazać swoje zdolności organizacyjne, kreatywność, umiejętność pracy w grupie. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z chęcią stawali zarówno przed obiektywem aparatu, jak i za nim. Powstało wiele niezwykłych portretów, a wielu uczestników warsztatów zdziwiło się, że tak wspaniale można bawić się, będąc modelem.
Edyta Wilk,
studentka PWSZ Sanok
fot. – autorzy opisani w nazwach plików