II Spotkania z Edukacją w Sanoku.

24-04-2017
22 kwietnia miało miejsce II Spotkanie z Edukacją w Sanoku, zorganizowane przez Zakład Pedagogiki PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku i Wydawnictwo WiR. Cel jaki przyświecał spotkaniu, to szkolenie nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej,  logopedów, neurologopedów, terapeutów, rodziców, studentów i osób zajmujących się terapią dziecka i osób dorosłych. Szkolenie  to odbywało się  już po raz kolejny we współpracy z krakowskim wydawnictwem WIR. Tradycyjnie, uczestnicy mogli wybrać dwa warsztaty proponowane w dwóch blokach z oferty: Opóźniony rozwój mowy, Diagnoza i terapia afazji osób dorosłych, Złość i agresja dzieci – jak z nimi pracować?, Dzieci zagrożone dysleksją w przedszkolu, Niedokształcenie mowy o typie afazji, Programowanie mowy u osób dorosłych,  Mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów, Wsparcie rozwoju motorycznego wieku przedszkolnym. Zajęcia prowadzone były przez wykładowców krakowskich: dr Annę Żywot, dr Annę Siudak, mgr Natalię Czyżewską i mgr Agnieszkę Balę.

Największą popularnością wśród uczestników cieszyły się warsztaty  o tematyce: Opóźniony rozwój mowy, Niedokształcenie mowy o typie afazji oraz Złość i agresja u dzieci.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze, a wszystkich zebranych witaliśmy w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ. Przybyło  ponad 180 uczestników, w tym  ponad 50–ciu nauczycieli szkół i przedszkoli, niewielu mniej logopedów. Najwięcej osób przybyło z terenu powiatu sanockiego i miasta Sanoka, wielu z Krosna, z powiatu leskiego, brzozowskiego, były nawet osoby z dalszych okolic, z Rzeszowa, Olkusza, Lublina, Przemyśla, Krakowa, Tarnobrzega, Jarosławia i Nowego Sącza.

Jak widać, potrzeby tego typu szkoleń są ogromne, a nauczyciele i terapeuci są tą grupą zawodową, która  stale podwyższa swoje kwalifikacje  i chce  podążać za  nowymi wyzwaniami, aby  skutecznie rozwiązywać  problemy dotyczące edukacji, wychowania oraz terapii  dzieci,  młodzieży i osób dorosłych.

W przyszłym roku, na wiosnę,  rusza kolejna edycja III  Spotkań z Edukacją w Sanoku, na którą już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.