Z Sanoka do TVN-u, z TVN-u do Sanoka

09-12-2009

1 grudnia Zakład Komunikacji Medialnej PWSZ w Sanoku rozpoczął cykl spotkań i wykładów pt. „Media a …”. Zamysłem organizatorów jest zapraszanie osób, których profesje wiążą się z wykorzystywaniem współczesnych mediów, a więc głównie dziennikarzy, ale też artystów czy naukowców.

Gościem inauguracyjnego spotkania był Dariusz Prosiecki – dziennikarz, znany reporter telewizji TVN, a wcześniej TVN24 i radia RMF. I sanoczanin, który tu właśnie skończył szkołę podstawową i średnią, i tu rozpoczął swoją przygodę z mediami – przygodę, która stała się zawodem.

Szczery, z poczuciem humoru, nie tworzący zbędnego dystansu – prelegent od pierwszych słów zyskał sobie sympatię publiczności, która z zainteresowaniem słuchała opowieści i anegdot. Dariusz Prosiecki opowiadał o swojej zawodowej drodze, specyfice pracy dziennikarza informacyjnego, ciekawych wydarzeniach, których był uczestnikiem.

Licznie zgromadzeni w Auli PWSZ uczniowie sanockich szkół średnich – w tym klas dziennikarskich z „Ekonomika” – oraz studenci komunikacji medialnej i innych kierunków PWSZ pytali gościa między innymi o trudy dziennikarskiego życia, o ocenę współczesnej telewizji, a także o... zawodowe gafy, które zdarzają się przecież każdemu. I tak ponad 1,5 godziny spotkania minęło niezauważenie.

Na następne spotkanie z cyklu „Media a …” Zakład Komunikacji Medialnej zaprasza w marcu 2010 r. Gość na razie pozostaje tajemnicą.