Promocja Uczelni na Ukrainie.

26-04-2017

25 kwietnia 2017 r. delegacja naszej uczelni  (mgr Ludmiła Komardin – pracownik Biura Promocji i Współpracy, dr Jolanta Karolczuk – pracownik Zakładu Ekonomii oraz dr inż. Daniel Nycz – pracownik Instytutu Technicznego) w ramach umowy z Edukacyjno-Metodycznym Centrum Oświaty we Lwowie wzięła udział w promocji  naszej Uczelni we lwowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Odwiedzono dwie szkoły – szkołę nr 100 i szkołę nr 38 we Lwowie, gdzie zaprezentowano ofertę edukacyjną Uczelni.

Zainteresowanie naszą Uczelnią we Lwowie było ogromne – na spotkania przybyło łącznie ok. 100 uczniów. Ofertę edukacyjną naszej uczelni przedstawiła mgr Ludmiła Komardin, która w przygotowanej prezentacji zachęcała do studiów w naszej Uczelni  zwracając uwagę na zalety studiowania w PWSZ oraz na walory samego miasta i regionu.

Z wykładem otwartym na temat „Planowanie kampanii promocyjno-reklamowej” wystąpiła dr Jolanta Karolczuk, a po niej dr inż. Daniel Nycz z wykładem i prezentacją z przykładami wykorzystania oprogramowania do projektowania i analiz inżynierskich pt.: „Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich CAD/CAE”.  Następnie odbyła się prezentacja drukarki 3D wraz z demonstracją przykładowego wydruku. Oba wykłady jak i prezentacja cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych uczniów, co miejmy nadzieje będzie miało przełożenie na liczbę kandydatów na studia z tego regionu Ukrainy.

Nadmienić należy, że obecnie w naszej uczelni studiuje o 18 studentów pochodzenia ukraińskiego, co oznacza, że takiego typu akcje promocyjne są potrzebne i dają efekty w postaci studentów obcokrajowców w PWSZ Sanok.